W dzisiejszych czasach większość graczy korzysta z urządzeń mobilnych do gry w kasynach online. Nowe kasyna starają się zapewnić pełną mobilną dostępność, aby gracze mogli cieszyć się swoimi ulubionymi grami gdziekolwiek się znajdują. Oprogramowanie kasyn online jest zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych, co pozwala na płynne i responsywne doświadczenie na smartfonach i tabletach. Jednym z głównych elementów oprogramowania w nowych kasynach online jest zapewnienie szerokiej gamy gier. Gracze oczekują dostępu do różnorodnych tytułów, takich jak automaty, gry stołowe, wideo poker, czy gry na żywo.
Dzień Wynalazków na Politechnice Krakowskiej. Poznaj rozwiązania, które zmieniają świat!
Jako taka powinna być miejscem nie tylko serwowania najlepszej kawy w mieście, ale też badań naukowych. Miejscem wspólnym zarówno dla studentów, jak i pracowników PK. Listy gratulacyjne (wraz z wypłatą dodatkowego wynagrodzenia na 12 miesięcy w roku 2023) otrzymali także pracownicy wydziałów PK – laureaci Nagród Rektora PK za wyróżniające osiągnięcia badawcze i badawczo-dydaktyczne. Kandydatów do otrzymania dodatkowego wynagrodzenia zgłaszają w drodze konkursu dziekani. Złożone listy kandydatów analizuje następnie Senacka Komisja ds. Rozwoju Kadr i rekomenduje Rektorowi PK listę pracowników, którym proponuje przyznać dodatkowe wynagrodzenie, w ramach przeznaczonego na dany rok finansowy limitu środków.
Gry stołowe dla polskich graczy
Przede wszystkim dziękuję niedawno powołanemu Centrum Wsparcia Projektów PK, którego pracownicy od początku uczestniczyli w przygotowaniu wniosków o finansowanie projektów. Konkurs Weave-UNISONO to efekt wielostronnej współpracy między instytucjami finansującymi badania naukowe, skupionymi w stowarzyszeniu Science Europe. Został ogłoszony dla uproszczenia procedur składania i selekcji projektów badawczych we wszystkich dyscyplinach nauki, angażujących badaczy z dwóch lub trzech krajów europejskich. Wyłanianie laureatów opiera się na procedurze agencji wiodącej – Lead Agency Procedure (LAP), w myśl której tylko jedna z instytucji partnerskich odpowiedzialna jest za pełną ocenę merytoryczną wniosku, pozostali partnerzy akceptują wyniki tej oceny. Z tej ścieżki pozyskiwania środków na badania mogą skorzystać polskie zespoły współpracujące z partnerami z Austrii, Czech, Słowenii, Szwajcarii, Niemiec, Luksemburga oraz Belgii-Flandrii .
Dziś, podczas drugich warsztatów, w roli eksperta wystąpi dr hab. Kinga Racoń-Leja, kierownik Katedry Urbanistyki i Architektury Struktur Miejskich WA PK. W czasie wprowadzającej dyskusji, w której weźmie udział, zarysowane zostaną inspiracje i uwarunkowania dla uczestników drugiej części wydarzenia – mini warsztatów przyszłościowych. Ekspertka PK podsumuje także na koniec prace uczestników warsztatów. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów po raz kolejny zorganizowało konkurs dla młodych projektantów.
- Głównym założeniem badaczki z Politechniki Krakowskiej było również to, aby powłoka działała jak nośnik leków, a więc sama uwalniała w organizmie pacjenta odpowiednie substancje.
- Dążymy również do stworzenia silnych relacji między uczelnią a biznesem ukraińskim w taki sposób, jak to dzieje się w Polsce, a dobrym przykładem jest Politechnika Krakowska – tłumaczy prof. Jacek Leśkow.
- Statuetkę dla rozwiązania z Politechniki Krakowskiej odebrali z rąk zastępczyni prezydenta Miasta Krakowa Marii Klaman i w obecności Bogdana Dąsala, pełnomocnika prezydenta Krakowa ds.
- Nie możemy sobie pozwolić na dowolność w działaniach.
Podczas uroczystego podpisania umowy w sali senackiej PK partnerów reprezentowali Maciej Ostrowski, dyrektor Oddziału GDDKiA w Krakowie oraz dr hab. Lucyna Domagała, prof. PK, dziekan WIL PK. W wydarzeniu uczestniczył także rektor PK prof. Andrzej Szarata. W miejscowości Cedzyna oddalonej o kilka kilometrów od Kielc, odbyło się 43. Seminarium Rzeczników Patentowych Szkół Wyższych, współorganizowane przez Politechnikę Świętokrzyską.
Zobacz, co mówią recenzenci
Od 2019 roku pełni funkcję eksperta Centrum Unijnych Projektów Transportowych, zajmując się budową i zarządzaniem czterostopniowym Krajowym Zintegrowanym Modelem super plinko opinie Ruchu. Jest współautorem licznych opracowań badawczo-rozwojowych zamawianych przez NCBiR oraz NCHRP w USA. Jego prace realizowane są na zamówienie Departamentów Transportu Kalifornii, Florydy, Alabamy, Rhode Island i Montany. Należy do Sekcji Inżynierii Komunikacyjnej PAN, jest członkiem US-Poland Trade Council oraz Dyrektorem IT w Poland in Silicon Valley Center w Palo Alto, Kalifornia. Jego badania koncentrują się na analizach ruchu i zachowań transportowych, w tym z użyciem dużych zbiorów danych (w tym GSM i z sondowania pojazdów) na potrzeby analiz transportowych. Jest autorem licznych koreferatów dotyczących zastosowania modeli ruchu w analizach transportowych, w tym dla budowy metra w Krakowie, warszawskiego modelu transportowego oraz modelu opracowanego na potrzeby CPK.